M550
50″SERIES
UHD Smart TV
50M550KP
| Size | 50″ |
| Engine | REGZA Engine 4K |
| Resolution | Ultra HD 4K (3,840 x 2,160) |
| Wide Color Gamut | YES |
| HDR | YES |
| Backlight | Direct LED |
| Dimming | Adaptive Dimming |
| Brightness (nit) | 450nit (Typ.) / no peaking |
| Contrast Ratio | 4000:1 (Typ.) |
| Viewing Angle | H:178º,V:178º |
| Speaker Power | 49W |
| Woofer | YES |
| Smart Features | android tv |
| Voice Control | via Remote |
| USB | 2.0 x 2 |
| HDMI | 2.0 x 3 |
| Bluetooth | YES (v4.2) |
| Composite | x 1 |
| Dimension W X H X D (inch) without stand | 43.9×25.6×3.2 |
| Dimension W X H X D (inch) with stand | 43.9×26.4×10.2 |
| Weight (Kg) without stand | 11.20 |
| Weight (Kg) with stand | 11.50 |
ไทย